به دونه

جایگاه بهره در اقتصاد دنیا چسیت؟
شغل های کاذب و تاثیرات آن بر اقتصاد یک کشور.
انتخاب کار دوم و دستیابی به رفاه بیشتر یا رفع نیاز به تفریح و استراحت . مفهوم و لزوم انتخاب کار جایگزین یا نقشه ی دوم (پلن بی ) در این قسمت از به دونه همراه دکتر فرهاد ثابتان به طرح این مباحث خواهیم پرداخت
چگونه میتوانید با سرمایه های کم به منظور ازدیاد درامد و پرهیز از مشاغل کاذب در روند تولید مشارکت داشته باشید تعادل میان نیازمندی و میزان ریسک پذیری چیست و بررسی نقش اعتماد در یک اقتصاد سالم مطالبی است که در این قسمت بازتاب همراه با دکتر فرهاد ثابتان به آنها خواهیم پرداخت
راهکارهایی برای پس انداز بمنظور جبران تورم و مواجهه با مسائل غیر مترقبه در به دونه این هفته با دکتر فرهاد ثابتان دکترای اقتصاد.
چگونه میتوان با همه ی کمبود های اقتصادی، تعادلی بین درامد و مخارج ایجاد کرد و در این میان با برنامه های اقتصادی پس انداز داشت و فکری هم برای آینده کرد. به دونه به همراه دکتر فرهاد ثابتان به دنبال پاسخی است برای این پرسشها.
برای انتخاب شغل از میان فاکتورهای مهم زندگی، علایق، توانایی ها، اعتبار و پرستیژ کاری، درآمد و آینده شغلی کدام یک را باید مد نظر داشت؟
آیا با این شرایط اقتصادی که برای یافتن شغل دلخواه باید مدتها بدنبال کار گشت و این آمار که از هر چهار نفر یک نفر شاغل است، انتخاب شغل معنایی دارد؟ با دکتر رویا ایمن مشاور محیط کار از این هفته همراه ما باشید
آیا مدیریت سازمان یا بخشی از یک سازمان به عهده شماست و در عملکرد خود ضعیف هستید؟ آیا مرتب باید کار افراد را چک کنید تا از درست بودن کارها اطمینان حاصل کنید؟ آیا حجم کارها برایتان طاقت فرساست؟ آیا هم شما در محیط کار خسته هستید و هم کارمندان از کارهای شما ناراضی هستند؟ آیا فکر میکنید در اداره امور ناتوانید؟ پیشنهادات دکتر رویا ایمن روانشناس محیط کار را برای بهبود امور بشنوید
آیا در محیط کارتان جوی شکننده و حساس برقرار است؟ آیا با طرح یک مشکل بمنظور بررسی و بهبود شرایط به مشکلات بزرگتر برمیخورید؟ آیا حس می کنید همه کارکنان عصبی هستند و اختلاف نظرها معمولن به جایی نمیرسد؟ با برنامه این هفته به دونه و دکتر رویا ایمن روانشناس محیط کار همراه باشید.
آیا صحبت درباره عدم انجام کارهای روزانه توسط همکارمان با رئیس مؤسسه زیرآب زنی و غیبت محسوب میشود؟ با همکاری که کارش را به دوش بقیه می اندازد و در محیط کار به انجام کارهای شخصی میپردازد چگونه باید رفتار کرد؟ اگر شما هم با این مشکل مواجهید پاسختان را از دکتر رویا ایمن مشاور محیط کار بشنوید.
آیا با رئیس خود مشکل دارید؟ آیا در محل کار احساس ناخوشایندی دارید؟ آیا کارتان بصورت مدام از طرف مدیرتان چک میشود؟ پیشنهادات دکتر رویا ایمن را درباره این مسائل بشنوید
به دونه در این قسمت تلاش داره تا با کمک خانم دکتر رویا ایمن راه هائی رو پیشنهاد بده که هم تغییراتی درمحیط کار ایجاد کرد هم تحمل فرد رو در شرایط محیط کارش افزایش داد.
آیا از مشکلات محیط کارتان رنج میبرید؟ آیا از داشتن همکار چاپلوس در عذابید؟ دکتر رویا ایمن در این برنامه راه هایی برای داشتن آرامش در همچین محیطی را پیشنهاد میکند.
"در این برنامه دکتررویا ایمن به راهنمائی والدین برای کمک به فرزندانشان جهت انتخاب شغل آینده میپردازند. مسائلی چون روش های کمک به کودکان برای آشنائی با حرفه های مختلف و راه های تشخیص استعدادهای آن ها و پرورش آن."
چگونه با علایق خود آشنا شویم و در صورت عدم علاقه به شغلمان چگونه برای یافتن کار دیگری برنامه ریزی کنیم؟ با دکتر رویا ایمن در به دونه این هفته
زنان برای حضور در محیط های اجتماعی جز گذشتن از سد مخالفت های خانواده با مشکلات متعدد در محیط کار روبرو می شوند. دکتر رویا ایمن در این برنامه درباره پوشش و نوع رفتار زنان در محیط های اجتماعی صحبت میکند
آیا می دانستید که تغییر شغل لازم است؟ آیا می دانستید که استعدادهای خود را نباید در یک مسیر محدود کنید؟ دکتر رویا ایمن در به دونه این هفته توضیح می دهد که چرا باید به محض یافتن کار مناسب برای پیدا کردن شغل بعدی رزومه خود را به روز کنید.
برای انتخاب شغل از میان فاکتورهای مهم زندگی، علایق، توانایی ها، اعتبار و پرستیژ کاری، درآمد و آینده شغلی کدام یک را باید مد نظر داشت؟
آیا با این شرایط اقتصادی که برای یافتن شغل دلخواه باید مدتها بدنبال کار گشت و این آمار که از هر چهار نفر یک نفر شاغل است، انتخاب شغل معنایی دارد؟ با دکتر رویا ایمن مشاور محیط کار از این هفته همراه ما باشید.
در خانواده ای که طلاق عمل مذبوحی قلمداد میشود چطور و تحت چه شرایطی میتوان طلاق گرفت؟ با همسری که رفتن نزد مشاور را لازم نمیبیند چگونه باید برخورد کرد؟ چگونه از آسیب های طلاق در کودکان می توان جلوگیری کرد؟ دکتر پیمان رئوفی در آخرین بخش از مجموعه مربوط به مسائل پس از ازدواج به پاسخگویی به این پرسش ها می پردازد.
"چطور از ابتدا پایه های قوی برای زندگی بگذارم که در مواقع بروز اختلافات درست با آنها مواجه شوم؟ با توقع هایی که از گفتگوها و مشورت های قبل از ازدواج بوجود امده و تفاوتشان با واقعیت چکونه روبرو شوم؟ ارتباط با خانواده پدری و مسائل مربوط به خواهرو برادرهایم را چگونه با زندگی جدید وفق دهم؟ در به دونه این هفته دکتر پیمان رئوفی پاسخگوی این سوالات است."
"اهمیت نقش عاطفی روابط جنسی و توجه به بهبود این روابط برای تحکیم خانواده. این هفته دکتر پیمان رئوفی در به دونه درباره اهمیت این روابط در زندگی زناشویی و شیوه های بیان مناسب آن برای فرزندان صحبت میکند."
در به دونه این هفته دکتر پیمان رئوفی از شکاک بودن نسبت به همسر که منجر به بی احترامی و کمرنگ شدن محبت واقعی میشود صحبت می کند.
به دونه این هفته همراه با دکتر پیمان رئوفی: در طی سالها زندگی مشترک به مرورعشق و علاقه کمرنگ میشود و جای خود را به عادت میدهد، چگونه میتوان علاقه ی اولیه را حفظ کرد؟ چگونه میتوان محور توجهات همسر باقی ماند؟
تفاوت هایی که مزدوجین جدید در همسرانشان میبینند که با وجود شناخت قبلی در گذشته به آن برنخورده بودند، شناخت این تفاوت ها، احساس کم توجهی یا بی توجهی آقایون در خانم ها پس از ازدواج و مسائلی از این دست در برنامه این هفته همراه با پیمان رئوفی.
مسائل مهمی که قبل از ازدواج باید در نظر داشت چیست؟ گرفتن نصیحت و پند از بزرگترهای فامیل چقدر مهم است؟ آشنایی خانواده ها باید در چه زمانی صورت بگیرد؟ پاسخ به این پرسش ها توسط دکتر پیمان رئوفی در به دونه این هفته.
طول نامزدی و حد روابط در دوران نامزدی، اطلاع درباره زندگی گذشته یکدیگر و بسیاری مسائل مربوط به دوران نامزدی در به دونه این هفته با حضور دکتر پیمان رئوفی روانشناس بالینی.
جذابیت ها، ایجاد جذابیت و الگوی یک همسر ایده آل موضوع صحبت در برنامه به دونه این هفته با حضور دکتر پیمان رئوفی، روانشناس بالینی، میباشد.
چگونگی یافتن همسر آینده و راههای آشنا شدن از طریق شبکه های اینترنتی موضوع صحبت در برنامه به دونه این هفته با حضور دکتر پیمان رئوفی روانشناس بالینی میباشد.
فرد چه زمانی برای ازدواج آماده هست؟ آیا عشق شرط اساسی و اولیه ازدواج است؟ شعله عشق اولیه خیلی زود بعد از ازدواج خاموش میشه آیا در همه ازدواج ها اینطور هست و یا آیا میشه اون عشق اولیه رو همیشه داشت؟ اینها پرسش هایی است که دکتر پیمان رئوفی در این برنامه پاسخگوی آنها خواهد بود.
هدف از ازدواج چیست ؟چرا باید ازدواج کنیم؟ آیا میتوانیم نیازی به ازدواج در خود احساس نکنیم؟ به دونه به دنبال پاسخ سوالاتی از این دست در گفتگوی دکتر پیمان رئوفی است. شما نیز می توانید از طری فیس بوک یا تلفن نوین تی وی پرسش های خود را مطرح کنید.
یکی از علل دوری دختر از پدر و بروز اختلاف نظرهای زیاد . در نتیجه پرخاشگری فاصله ی سنی زیاد والدین از کودکان است که باید با درک شرایط جدید نوجوان و حس استقلال طلبی انها و گفتگو و مشاوره میتوان عوارض آن را به حداقل کاهش داد.
دکتر نیکول جعفری روانشناس تربیت به بررسی مشکل خانواده ی متدینی که پسر نوجوانشان رفتاری بسیار متفاوت را پیش گرفته و از دوستان جدیدش الگو برداری می کند می پردازد و راهنمایی هایی را در این زمینه ارائه می کند.
دکتر نیکول جعفری روانشناس تربیت به بررسی علل تغییر رفتار وطرز آرایش و لباس پوشیدن در نوجوان دختر میپردازد که تا چند ماه قبل بسیار ساده و معمولی بوده و راهنمایی هایی را در این زمینه به والدین ارائه می کند.
تبریک نوروزی خانم دکتر نیکول جعفری به نمایندگی از کارشناسان و تهیه کنندگان برنامه
همسايه پائينى: تو این دوره زمونه به آدمایی برمی خوریم که بخاطر عدم نظارت یا شایدم عدم آموزش صحیح تصمیم گرفتن به هفتاد سال پیش برگردن و از تنبیه بدنی استفاده کنن. همسایه بغلی: معلم عزیز، تنبیه بدنی آثار مخرب روحی و روانی داره. این بچه ها فردا قراره بیان تو جامعه و با اون روحیه آسیب دیده فکر میکنن مشکلات رو فقط باید با خشونت حل کرد. همسایه بالایی: کشور ما از لحاظ درسی شرایط بهتری از بسیاری کشورها داره فقط کافیه ابزار لازم هم از طرف مسؤلین بوجود بیاد. مانند یک سیستم نظارت که مسؤل رسیدگی به شکایت دانش آموزان باشه.
دکتر نیکول جعفری روانشناس تربیت به بررسی علل خشم، عصبانیت و پرخاشگری در پسر بچه ها که از علائم بلوغ زودرس در کودکان است می پردازد و راههای رویارویی والدین با این پدیده را مطرح می کند.
دکتر نیکول جعفری روانشناس تربیت به بررسی علل بلوغ زودرس در کودکان می پردازد و راههای رویارویی والدین با این پدیده را مطرح می کند.
شرایط سخت زندگی قدرت انعطاف انسان را تقویت میکند. اما انسان باید به جایی برسد که بتواند با ابتکار شرایط را تغییر دهد نه فقط خود را با آن تطبیق دهد. دکتر مرجان داوودی در این قسمت به بررسی این موارد می پردازند.
در این بخش دکتر مرجان داوودی از تاثیرات مخرب بوجود آمدن احساسات منفی در دوران جوانی، مضرات از بین رفتن اعتماد بنفس و روی آوردن به اعتیاد سخن می گوید و بیان میکند که با وجود همه این مشکلات چگونه جوانان میتوانند قوی باشند و آینده ای روشن برای خود بسازند.
در این بخش دکتر مرجان داوودی از تاثیرات مخرب بوجود آمدن احساسات منفی در دوران جوانی، مضرات از بین رفتن اعتماد بنفس و روی آوردن به اعتیاد سخن می گوید و بیان میکند که با وجود همه این مشکلات چگونه جوانان میتوانند قوی باشند و آینده ای روشن برای خود بسازند.
باوجود شرایط مثبتی که دربرنامه های قبل از رنج بردن و سختی کشیدن عنوان شد در این بخش به دنبال این پاسخیم که آیا باید به دنبال رنج بود؟ آیا ریاضت توصیه میشود؟
برای باور بیشتر اهمیت پایداری در مقاطع سخت زندگی و راههای استقامت و دست یافتن به موفقیت ها دکتر مرجان داوودی تجربه شخصی خود در اخراج شدن از دانشگاه های ایران و مقاومت در تحصیل در شرایط دشوار را با مادرمیان میگذارد.
دکتر مرجان داوودی با توجه به تجربیات شخصی خود از اهمیت پایداری در مقاطع سخت زندگی و پیامدهای موثر آن سخن می گوید.
بخش مورد علاقۀ شما
 
شما باورهای خود را چگونه می بینید؟
 
سن شما
 
محل سکونت؟