گزارش ها و فیلم ها

قسمت اول
شامل بخش اول صحبت های نادیا ریاضتی درباره رضوان، موسیقی، نگاهی به همایش های فارسی زبان در خارج از کشور و قسمت اول از گزارش همایش اتحاد ادیان.
قسمت سوم
شامل بخش سوم صحبت های نادیا ریاضتی درباره رضوان، موسیقی و قسمت سوم از گزارش همایش اتحاد ادیان .
قسمت دوم
شامل بخش دوم صحبت های نادیا ریاضتی درباره رضوان، موسیقی و قسمت دوم از گزارش همایش اتحاد ادیان.
قسمت چهارم
مشرق‌الأذکار مفهومی منحصر به‌ فرد در تاریخ ادیان و نمادی از روح تعالیم اساسی الهی درآئین بهائی است. این برنامه نگاهی‌ دارد به این مقوله و سعی‌ می‌کند شما را با این بناها بیشتر اشنا کند.
قسمت پنجم
شامل بخش چهارم صحبت های نادیا ریاضتی درباره رضوان و موسیقی.
گلخانه به سراغ پدر و مادرهایی رفته که تجربه ی بیشتری دارند و از آن ها درباره ی این مسائل پرسیده است. دیدگاه ها و عملکردهای این پدر و مادرها در بسیاری موارد متفاوت و حتی گاه متضاد است ولی در نهایت بیننده می تواند روشی را که مفیدتر و مناسبتر می بیند، برگزیند یا از ترکیب دیدگاه ها و روش های گوناگون راه هایی تازه بیافریند. این برنامه: دروغگویی بچه ها گاهی علنا به شما دروغ می گویند، گاهی از روی ترس دروغ می گویند. گاهی هم برای کمک به دیگری دروغ می گویند. در هر کدام از این موارد چه می کنید؟
گزارشی از فعالیت های انجمن بهایی در دانشگاه مریلند. این انجمن با پایه ریزی دانش و نگرش علمی تلاش دارد که به ساختن دنیایی بهتر کمک کند. موضوع این قسمت نژادپرستی و تعصب در امریکا.
آیا کشورها می‌توانند فقط به فکر خود باشند و در عین حال پیشرفت کنند؟ سایمِن آنولت، مشاور سیاست‌های عمومی، با انجام تحقیقی به این نتیجه رسیده که اگر کشوری می‌خواهد روی رفاه را ببیند باید خیرش به دیگر کشورها هم برسد. سخنرانی کامل او را می‎توانید در وب‌سایت Ted.com بشنوید.
فیروزه تنگستانیان نقشی‌را از ایران شروع کرد. او که فارغ‌التحصیل نقاشی در ایران بود تحصیلات خود را در رشتهٔ گرافیک در کانادا ادامه داد. فیروزه برای ما از لذتهای نقاش بودن می‌گوید.
گلخانه برنامه یی است برای پدر و مادرهای جوان. پدر و مادرهایی که در سنین مختلف رشد فرزندانشان با مسائل گوناگون تربیتی مواجه می شوند و پاسخ روشنی برای پرسش هایشان ندارند. گلخانه به سراغ پدر و مادرهایی رفته که تجربه ی بیشتری دارند و از آن ها درباره ی این مسائل پرسیده است. دیدگاه ها و عملکردهای این پدر و مادرها در بسیاری موارد متفاوت و حتی گاه متضاد است ولی در نهایت بیننده می تواند روشی را که مفیدتر و مناسبتر می بیند، برگزیند یا از ترکیب دیدگاه ها و روش های گوناگون راه هایی تازه بیافریند.
برنامه اول: پدربزرگ و مادربزرگ
بچه ها خیلی وقت ها نمی خواهند با بزرگترها وقت بگذرانند. گاهی حوصله ی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را ندارند. گاهی حتی به آن ها بی احترامی می کنند. چه می کنید؟
فیلم کوتاهی در مورد خشونت علیه زنان، ساخته هیلدا هاشم پور
همسایه پایینی: گاهی واسه یه خورده تفریح و شوخی به مسخره کردن آدمای اطرافمون میپردازیم. همسایه بغلی: کاش بجای شعار نوشتن رو در و دیوار که "معلولیت محدودیت نیست" کاری کنیم که واقعن نباشه. همسایه بالایی: در کنار حمایت های اجتماعی افراد خانواده هم باید زمینه ساز پرورش و رشد احساسات افراد با ناتوانی جسمی بشن.
ویژه برنامه نوروز - قسمت دوم - بخش اول
ویژه برنامه نوروز - قسمت دوم - بخش دوم
ویژه برنامه نوروز - قسمت دوم - بخش سوم
ویژه برنامه نوروز - قسمت دوم - بخش چهارم
ویژه برنامه نوروز - قسمت اول - بخش اول
ویژه برنامه نوروز - قسمت اول - بخش دوم
ویژه برنامه نوروز - قسمت اول - بخش سوم
ویژه برنامه نوروز - قسمت اول - بخش چهارم
گزارشی از فعالیت های انجمن بهایی در دانشگاه مریند. این انجمن با پایه ریزی دانش و نگرش علمی تلاش دارد که به ساختن دنیایی بهتر کمک کند. موضوع این قسمت نقش زنان در زمان بحرانهای اجتماعی در خاورمیانه
مفاهیم موفقیت و خوشبختی موضوع برنامه پایانی این مجموعه است
چرا هنوز میلیون ها نفر در جهان شب گرسنه میخوابند؟ جوست شیران رئیس برنامه جهانی غذا می گوید مشکل کمبود غذا نیست بلکه توزیع آن است
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند. در این قسمت با یکی‌ از شاعران قرن اول تاریخ بهائی انوشیروان پور گشتاسب معروف به نوش اشنا میشویم و نحوه ضبط آهنگ شاه ملک جان را که با الهام از یکی‌ از اشعار نوش ساخته شده است و در شهر پراگ با همکاری سنبل طائفی، تام پرایس، ستیون اسمال و ارکستر سمفونی ملی‌ پراگ ضبط شده است میبینیم.
در این برنامه آینده و ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می گیرد.
شمعی روشن کن، ساخته مازیار بهاری، روایتی است تازه و از نزدیک، از یک درد کهنه و همچنان جاری، نقض مستمر حقوق اقلیت ها در جامعه ایران. سوژه اصلی، زندگی سخت اجتماعی اقلیت بهائی است، از دوران قاجار تاکنون
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند.  در این قسمت نگاهی‌ به اشعار آقای دکتر راسخ و کتاب شعر ایشان سرود رهگذر خواهیم داشت. و با تام پرایس، ستیون اسمال و سنبل طائفی در سفرشان به شهر پراگ برای ضبط آهنگ زندگانی که با الهام از یکی‌ از اشعار دکتر راسخ ساخته شده است و با همکاری ارکستر سمفرنی ملی‌ پراگ ضبط شده است، همراه خواهیم بود
ارتباط بین والدین و فرزندان در این برنامه مورد گفتگو قرار می گیرد
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند. در این قسمت نگاهی‌ به زندگی‌ جناب ورقا و اشعار زیبای ایشان خواهیم کرد. در این برنامه با سنبل طائفی، تام پرایس و ستیون اسمال و سفر آنها به شهر پراگ همراه خواهیم بود که نحوه ضبط آهنگی را که با الهام از یکی‌ از اشعار ورقا الهام گرفته شده است را ببینیم.
تعصب و پیامد های آن سوژه مورد گفتگوی این برنامه است.
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند. در این برنامه نگاهی‌ مختصر به مولانا و اشعار او میکنیم و نحوه ساخته شدن و ضبط آهنگی را که با الهام از یکی‌ از اشعار او ساخته شده و در شهر پراگ با همکاری ارکستر سمفونی ملی‌ پراگ ضبط شده مشاهده خواهیم کرد
جوانان در این برنامه در مورد ازدواج نظر می دهند
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند. در این برنامه با یکی‌ از شاعران بهائی میرزا فرج الله فنائیان سنگسری اشنا میشویم و با سنبل طائفی، ستیون اسمال و تام پرایس همراه خواهیم بود و نحوه ساخته شدن آهنگ حبیب عاشقان را مشاهده میکنیم که با ارکستر ملی‌ سمفونی پراگ ضبط شده است.
فرهنگ، سوژه ای است که در این برنامه مورد گفتگو قرار می گیرد.
داستان
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقی‌ دانان شدند. در این قسمت نگاهی‌ کوتاه به شاعر معاصر هما میرافشار میکنیم و با سنبل طائفی، تام پرایس و ستیون اسمال در سفرشان به شهر پراگ برای ضبط آهنگ پرواز با ارکستر سمفونی ملی‌ پراگ همراه خواهیم بود
پدربزرگ
جوانان در این برنامه نظریات خود را در مورد مذهب مطرح می کنند.
اشعار و شعرائی که الهام بخش موسیقیدانان شدند. در این قسمت نگاهی‌ مختصر به زندگی‌ طاهره، و اشعار او خواهیم داشت، و با سنبل طائفی، تام پرایس و ستیون اسمال در سفر آنها به شهر پراگ همراه خواهیم بود و در آنجا نحوه ضبط آهنگی را که با الهام از اشعار طاهره ساخته شده مشاهده خواهیم کرد.
داستان عقاب
آزادی و ابعاد آن سوژه ای است که در این برنامه به گفتگو در مورد آن می پردازیم.
این برنامه به انتشار مجدد ورقا در هند ، پس از آن کانادا و در نهایت توقف نشر آن در سال ۲۰۰۶ اختصاص دارد.
داستان پادشاه و پیرمرد باغبان
این برنامه به بررسی مفهوم هویت و اهمیت آن می پردازد.
در این برنامه به تاریخچه مجله ورقا از پیدایش تا توقف انتشار آن در ایران پرداخته می‌‌شود.
شبکه های اجتماعی، موضوع مورد بحث این برنامه می باشد.
گزارشی از نمایش فیلم مستند "شمعی روشن کن" ساخته مازیار بهاری. این فیلم نگاهی‌ دارد به مشکلات و تضییقات جامعه بهائی در ایران.
این برنامه به بررسی چالش های جوانان در جهان امروز می پردازد.
نقش مردان در دستیابی زنان به حقوق مساوی موضوع آخرین قسمت برنامه "قدمی فراتر" است.
زنان چه تاثیری در پیشرفت دموکراسی داشته و دارند؟