جستجو

شاهین و منا میزبان دکتر پیام شیخ عطاری و آنجلا نوبهار هستند و دربارۀ موضوعی پیچیده اما جالب صحبت میکنند. موضوع بحث عدالت الهی است! و اینکه با توجه به عدل خدا چرا به نظر میرسد که شرارت و بی عدالتی در دنیا زیاد است؟
به مناسبت روز جهانی زن منا به شرح مختصری از زندگی ژینوس محمودی میپردازد.
در بخش "جستجو در تاریخ" منا داستان سفر حضرت باب به مکه را بازگو کرده به تعریف بعضی از وقایع میپردازد.
منا در برنامۀ "جستجو در تاریخ" از تدریجی بودن ظهور ادیان میگوید و داستانی کوتاه از ایمان یکی از مومنین اولیه را بازگو میکند.
برنامۀ این هفته جستجو، جوانان و ازدواج می باشد. سهیلا سبحانی میهمان شاهین در این برنامه، مسائل مختلفی را در این زمینه بررسی میکنند. از جمله نقش والدین در ازدواج موفق، اهمیت ارتباط فرزندان با والدین، برنامه ریزی قبل از ازدواج و روابط آزاد دختر و پسر قبل از ازدواج برای یافتن همسر مناسب.
در برنامۀ امروز جستجو منا خانی گفتگوی کوتاهی با منصور تایید در بارۀ تئاتر "ما جاسوس نیستیم" دارد.
آیا تو دوست جوان هم نگران آیندۀ خود هستی؟ آیا موضوع ازدواج و انتخاب همسر مناسب برای تو هم مسئلۀ مبهمی است؟ ایا منظور از آمادگی برای ازدواج آمادگی مالی است یا اخلاقی؟ آیا مردد هستی که شخصی را که برای زندگی آینده ات انتخاب کردی فرد مناسبی است؟ برنامۀ این هفته جستجو، جوانان و ازدواج می باشد. سهیلا سبحانی میهمان شاهین در این برنامه، سؤالات مختلفی را پاسخ میگوید!
منا در برنامۀ "جستجو در تاریخ" از دو میلاد پیاپی و دو روز بزرگ سخن میگوید و شرخ مختصری از تولد دو مظهر ظهور الهی را میگوید.
در بخش "جستجو" شاهین و منا میزبان رضا و ویدا وطن پور هستند و دربارۀ خطابۀ حضرت عبدالبهاء در کنگرۀ انجمن آزادی ادیان که در تاریخ 24 می 1912 در شهر بستن برگذار شده بود، گفتگو میکنند.
در برنامۀ امروز جستجو منا خانی گفتگوی کوتاهی با منصور تایید در بارۀ تئاتر "ما جاسوس نیستیم" دارد.
چه اعمالی خشونت آمیز تلقی میشود؟ خشونت فرهنگی چیست؟ اولین قدمی که برای رفع این معضل میتوان برداشت چیست؟ شاهین در برنامۀ جستجو با فرزانه ثابتان، روان شناس، برای بحث پیرامون این موضوع به گفتگو نشسته است.
منا در برنامۀ "جستجو در تاریخ" از مراسم خاکسپاری حضرت عبدالبهاء میگوید و خاطراتی از افراد را بیان میکند.
با وجود تمام تفاوتهای فرهنگی و اجتماعی، اصولی وجود دارد که میتواند باعث نزدیکی انسانها به یکدیگر شود! آن اصول چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ از شما دعوت میکنیم که صحبتهای دکتر وفا رام را با منا خانی در این باره بشنوید.
در برنامۀ جستجو دکتر وفا رام به بررسی مراحل مختلف هویت انسانی میپردازد. هویت انسان شامل چه مراحلی است؟ و چگونه انسانها با وجود تفاوتهایشان در یک جامعه میتوانند با یکدیگر تعامل و همکاری کنند؟
عدم صداقت به چه معناست؟ یافتن حقیقت چه شرایط و مراحلی دارد؟ شاهین با توجه به ایمیل یکی از بینندگان با کارشناس برنامه فرزانه ثابتان دربارۀ تاثیر عدم صداقت در یافتن حقیقت به گفتگو مینشیند.
اگر شما رو برای یک کار داوطلبانه در یک سازمان عام المنفعه دعوت کنند چه پاسخی میدهید؟ در برنامۀ جستجو شاهین و منا میزبان دکتر پیام شیخ عطلری و آنجلا نوبهار هستند تا در بارۀ اهمیت کار نهادهای خدماتی غیر دولتی و نحوۀ انجام کار آنها به صحبت بنشینند!
آیا میدانید که در 90% موارد کودک آزاری بصورت عمدی صورت نمیگیرد؟ چه عواملی باعث کم شدن این معضل میگردد؟ با شاهین و منا همراه شوید تا به اتفاق میهمانان جستجو بحثی پیرامون این موضوع داشته باشیم.

شاهین در برنامۀ جستجو از مهمان برنامه -سهیلا سبحانی- دربارۀ اهمیت نقش زن در برقراری صلح در دنیای امروز میپرسد و خانم سبحانی مثالهای عملی  از تاثیر زنان در پیشرفت روند صلح و بهبود جوامع مختلف عنوان میکنند.

شاهین از عهدیه پاکروان، خواننده و هنرمند ایرانی ،دربارۀ زندکی شخصی او میپرسد. با جستجوی این هفته همراه شوید تا از فعالیتهای هنری ، آموزشی و اجتماعی عهدیه در خارج از ایران با خبر شوید.

در برنامۀ جستجو ایمیل ایمان از آذربایجان خوانده میشود و با توجه به خواستۀ او دربارۀ شناخت بیشتر از آئین بهائی منا به اتفاق مهمانان برنامه سیلوی قدیمی و وفا رام به بررسی چند آموزه از تعالیم دیانت بهائی میپردازند

بخش تاریخی برنامۀ جستجو حکایت میکند از روز شهادت حضرت باب ، پیام آور دیانت بابی، که هر ساله  مصادف است با  28 شعبان . مُنا در باره وقایع  ساعات پایانی زندگی  حضرت باب و داستان عشق و فای انیس جوان  صحبت میکند

شاهین از عهدیه پاکروان، خواننده و هنرمند ایرانی ،دربارۀ زندکی شخصی او میپرسد. با جستجوی این هفته همراه شوید تا از فعالیتهای هنری ، آموزشی و اجتماعی عهدیه در خارج از ایران با خبر شوید.

اگر تا وقتی که جوانیم برای دنیایی که در آن زندگی میکنیم کاری نکنیم پس کی وقت آن است؟ شاهین و منا از دو جوان الکس و تسنیم دربارۀ راههایی که جوانان میتوانند در جامعۀ خودشان اثر مثبتی داشته باشند میپرسند.

در امتداد روزهای سخت است که یاد میگیریم  باختن همیشه قدمی است به سوی پیروزی.

 این هفته مهمان جستجو هنرمند جوان، صهبا مطلبی است. در این گفتگو شاهین شما را با  فعّالیّتهای هنری، انگیزه و اهداف اوبیشتر آشنا میکند. همینطور صهبا در مورد نقش زن ایرانی در جهان موسیقی توضیحاتی میدهد

همراه با شاهین گزارشی از دورۀ  هشتاد و هفتم مجمع عرفان، یکی از فعالیتهای جامعۀ بهائی، را می بینیم و گفتگوی او را با تعدادی از شرکت کنندگان، برنامه ریزان و مسؤلین این برنامه می شنویم.

در برنامۀ این هفتۀ جستجو با منا همراه میشویم تا داستان مومن شدن یکی از مجتهدین معروف شهر اصفهان به حضرت باب را بشنویم.
در برنامۀ این هفتۀ جستجو شاهین به اتفاق مهمان برنامه فرزانه ثابتان به صحبت درمورد ریشه های عدم صداقت در جامعه میپردازند
در بخش جستجو منا ضمن تبریک روز زن از خانم های موفق ایرانی یاد میکند و شرحی مختصر از زندگی طاهره، قرة العین، اولین زن آزادیخواه در ایران را نقل می کند
منا در برنامۀ جستجو بخشی از تاریخ را که دربارۀ حروف حی یا مؤمنین اولیه حضرت باب است را نقل میکند
در بخش جستجو منا تاریخ وقایع مربوط به صعود حضرت بهاءالله را تعریف کرده، بخشهایی از کتاب عهدی را بازگو میکند
برای علاقه مندان به تاریخ دیانت بابی، این بخش دوران کودکی و اظهار امر(بعثت) حضرت باب را بطور مختصر شرح میدهد
بخش 1- گفتگوی شاهین ایقانیان با دو جوان در ارتباط با مشکلات جوانان در اجتماع و نظر دکتر مفیدی در این مورد را مشاهده میکنید
بخش 2 - در این بخش گفتگو دربارۀ  نقش والدین در حفظ ارزشهای اخلاقی  است که  دیدگاه دو جوان و چالشهایی که با آن روبرو شده اند را نیز میشنوید