گزارش ها و فیلم ها

بزرگداشت نوروز در گالری های سکلر و فریر موزه اسمیت سونین شهر واشینگتن دی سی
مستندی از زندگی هوشمند فتح اعظم.
فرازی از کلمات مکنونه فارسی یکی از آثار حضرت بهاءالله بنیان گذار دیانت بهایی.
گزارشی از کنفرانس حق حیات و کیفر مرگ که در ماه ژانویه در کلن آلمان برگزار شد.
گزارشی تصویری از خشونت علیه جامعه بهائی در ایران.
مستندی از زندگی هوشمند فتح اعظم.
گزارشی از بیست و نهمین کنفرانس سالانه گراند کنیون در آریزونا
مستند "از باکو تا بلمانت" از درون زندگی به ظاهر آرام و روزمره وحید خاضع دریچه ای میگشاید به گذشته پر حادثه و خاطرات تکان دهنده بهائیان در ایران. قسمت دوم شامل روایت هایی است از جمله جریان قتل دکتر برجیس در کاشان.
از بی اعتنایی ها په احساسی می کنید؟ چه به ذهنتون میاد؟ آیا فکر می کنید شاید این افراد از بودن با من لذت نمیبره؟ آیا می خواد دوستیش رو با من قطع کنه؟ افکار ما احساسمون را می سازه و احساس ما روی رفتار ما تاثیر میذاره. علت این افکار و پیش داوری ها چیست؟
"ازباکو تا بلمانت با کارگردانی راشین فهندژ" - قسمت نخست

مستند "از باکو تا بلمانت" از درون زندگی به ظاهرآرام وحید خاضع دریچه ای میگشاید به گذشته پر حادثه و خاطرات تکان دهنده بهائیان در ایران. قسمت نخست دیداری است صمیمانه در منزل او که به داستان مهاجرت خانوا

چقدر حرف دیگران بر شما تاثیر می گذارد؟ چقدر بخاطر بقیه نظر خود را عوض می کنید؟ چقدر باور دارید که گرخواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو؟ آیا می شود همه را راضی کرد؟ شاید شما فرد دهن بینی باشید یا با فرد دهن بینی زندگی کنید.برای حل این مشکل چه باید کرد؟
او هیچ وقت منو درک نمیکنه. نمی فهمه من چی می گم. از احساسات من خبر نداره.... این ها جملاتی هستند که از زوج های جوان شنیده می شود. مشکل عدم درک متقابل و عدم احساس همدلی مسئله ایست بسیار رایج و باعث دوری خانواده ها. مهارتهای همدلی را در این برنامه از زبان دکتر ادیب راد بشنوید.
گوشه ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند. این قسمت: هند.
ممکنه دورواطراف ما کسانی باشند که با همه چیز مخالفند با دیدگاههای سیاسی و اجتماعی ما با تمام پیشنهادات ما. شاید ما هم همینطور باشیم! آیا تا به حال شده از کسی بشنوید که: تو با همه چیز مخالفی! همراهان این افراد چه حسی دارند؟ آیا شما جزو این افراد هستید؟ در این برنامه لحظه های ناب دکتر ادیب راد به راههای مختلفی برای بهبود این مسئله اشاره می کند.
در این بخش نگاهی خواهیم داشت به معضل کودکان کار در ایران.
گوشه ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند. این قسمت: کانادا.
شاید هیچ چیز دردناکتر از بی اعتنایی نباشد. گاهی دعوا و بحث کردن را در زندگی به بی اعتنایی ترجیح می دهیم. اعتنا کردن به دیگران و اهمیت دادن به افراد یک رفتار بالغانه است و نشانه رشد شخصیت. اما چگونه می شود با افرادی که در دنیای خود غرق هستند ارتباط برقرار کرد؟ چگونه میتوان این مشکل را برطرف کرد؟
مرزهای یادگیری - 2
چه چیزی در زندگی ما از همه مهمتر است؟ چه چیزهایی بیشترین وقت، انرژی و احساس ما را به خودش اختصاص می دهد؟ اولویت اول زندگیمان چیست؟
"موسیقی نردبانی برای ترقی روح است" - قسمت سوم
در این برنامه نگاهی می کنیم به زندگی موسيقيدان های حرفه ای كه اثر روحانی موسیقی بر انسانها برای آنها مهم است.
گوشه ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند.
بخشی دیگر از مجموعه "بسوی جامعه بهتر" در این برنامه با تجربیات افرادی آشنا می شویم که جهت ترقی زنان در روستای خود تلاش می کنند.
در این برنامه نگاهی می کنیم به زندگی موسيقي دان های حرفه ای كه اثرروحانی موسیقی بر انسانها برای آنها مهم است.
خوبی و بدی امریست نسبی! رفتاری که در یک فرهنگ پسندیده است ممکن است در فرهنگ دیگر پسندیده نباشد. پس ملاک های خوبی و بدی رفتار را با چه پارامتری باید سنجید؟ در این برنامه نگاهی خواهیم داشت به ملاک های خوبی و بدی رفتار.
در این بخش با هنرمند موسیقی دان شادی طلوعی والس آشنا خواهیم شد.
در این برنامه با تجربیات افرادی آشنا می شویم که جهت رفاه شهر و روستای خود و اطرافیانشان تلاش می کنند.
آشنایی با مدرسه "روحانی" در جمهوری وانواتو واقع در جنوب اقیانوس آرام.
"موسیقی نردبانی برای ترقی روح است" -  قسمت اول
در این برنامه نگاهی می کنیم به زندگی موسيقيدان های حرفه ای كه اثر روحانی موسیقی بر انسانها برای آنها مهم است."
ترانه اى برگرفته از آثار بهايى، با اجرای نبیل.
در این برنامه بازهم با تجربه ی مردمان روستای دیگری از هندوستان آشنا می شوید که جهت رفاه روستای خود و روستاهای اطراف تلاش می کنند.
با جک همراه می شویم تا فیلمی کوتاه از فعالیت بهائیان در لیبریا را شاهد باشیم.
"دنيای جوان" نگاهی است به زندگی جوانان و اثرات مثبت و اميدواركننده در زندگی ایشان. اولین برنامه نفوذ مادیات در زندگی جوانان را بررسی كرده و نشان می دهد چطور می توان با آن مبارزه كرد.
در این قسمت از برنامه "به سوی جامعه‌ای بهتر" با فعالیتهای عام المنفعه‌ای که توسط نوجوانان در یکی‌ از روستاهای واقع در شمال هندوستان اجرا میشود آشنا میشوید. این روستا که کاربیگا نام دارد برنامه‌های خاصی‌ برای تواندهی این نوجوانان دارد که الهام بخش آنها برای اجرای چنین اقداماتی می‌باشد.
مستند "از باکو تا بلمانت" از درون زندگی به ظاهر آرام و روزمره وحید خاضع دریچه ای میگشاید به گذشته پر حادثه و خاطرات تکان دهنده بهائیان در ایران. قسمت دوم شامل روایت هایی است از جمله جریان قتل دکتر برجیس در کاشان.
برنامه‌ای که مشاهده خواهید کرد گوشه‌ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند را به تصویر می‌کشد. این قسمت: هند.
از باکو تا بلمانت
گزارشی از جلسه نمایش فیلم "بهایی ها در ایران" محصول تلویزیون بی بی سی و گفتگو پیرامون آن به همت موسسه کارنگی در شهر واشنگتن دی سی امریکا.
گزارشی از بیست و سومین کنفرانس سالانه دوستداران فرهنگ ایرانی که هر ساله در شیکاگو برگزار می شود.
گوشه ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند. این قسمت: کانادا.
گوشه ای از تجربیات و یادگیری های افرادی که برای ترقی مادی و روحانی جامعه خود تلاش می کنند. این قسمت: جمهوری دموکراتیک کنگو.
برنامه‌ای که مشاهده خواهید کرد گوشه‌ای از تجربیات افرادی را به تصویر می‌کشد که برای ترقّی‌ مادّی و روحانی جامعه خویش تلاش میکنند.
برای چی به این دنیا اومدم؟ کارم چیه؟ حرفم چیه؟ من خسته ام از این جدال نابرابر. فردا در انتظار منه اما من خسته از این فرداهام..این بخش کوتاه به مناسبت روز جوان کاریست از شاهرخ کوهستانی با اجرای ایمان .
شاید شما هم تا کنون از رسانه های عمومی داخل ایران اتهاماتی نادرست و گاهی ناروا دربارۀ بهائیان شنیده باشید. هدف اینگونه اقدامات چیست و چه مشکلاتی را در جامعه بوجود میاورد؟ چرا این اتهامات را به بهائیان وارد میکنند؟ اگر مشتاق شنیدن اطلاعات صحیح میباشید دیدن این ویدیوی کوتاه را به شما پیشنهاد میکنیم.
پروفسور کرنل وست، در دیدار با بستگان یکی‌ از زندانیان بهایی ایران، دیدگاه‌های خود را در مورد آزار و اذیت بهائیان در ایران بیان می‌‌کنند.
گزارشی کوتاه از فعالیتهای مرکز عدالت طاهره
شرح مختصری اززندگی، هدف و انگیزه ی دیزی گلیسبی یکی از بزرگترین نوازندگان جاز.
اين گزارش نگاهى اجمالى و کوتاه به اقدامات بشردوستانه کارين روبرتس دارد
به مناسبت نود و هفتمین سالروز سفر حضرت عبدالبهاء به امریکا عده ای از بهائیان واشنگتن دی دسی و اطراف آن در گردهم آیی در صدد برآمدند که سفری به برخی نقاط این شهر که توسط حضرت عبدالبهاء بازدید شده بوده کرده و اطلاعات بیشتری از این سفر به دست آورند. با ما همراه شوید.
اصول روحانی نقشی‌ محوری در تکامل جوامع انسانی‌ دارند. درک صحیح و عمیق از این اصول فرد را قادر می‌‌سازد تا به پیشرفت و تکامل فردی همچنین تحولات اجتماعی کمک کند. برنامه‌ای که مشاهده خواهید کرد با به تصویر کشیدن عبادتگاه بهائی در شهر دهلی‌ نو در هندوستان، به بررسی‌ این موضوع می‌‌پردازد.
آشنایی با خانواده واتسون و نقش مشورت و اتحاد در این خانواده.