گزارش ها و فیلم ها

در این بخش میهمان سنا، آقای عامری می باشند، که در ارتباط با عید رضوان از نظر تاریخی توضیحاتی میدهند.
گفتگوی منا با جوانان در ارتباط با تاثیر دیانت بهایی در زندگی آنها. در این قسمت از تجربه ها و داستان های نسیم و احسان می شنویم.
چرا عید رضوان برای بهائیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ گفتگوی سنا و میهمانش افسانه یزدانی را در اینباره می بینیم، همچنین در این بخش دیدار و گفتگوی سنا را با سودابه عابدی -هنرمند عزیزی که گل آرایی برنامه های رضوان را عهده دار بوده- می بینیم.
فکر می کنید تاثیر دیانت بهایی در زندگی شاهین و فرید چه بوده؟ دیدن این بخش را به شما پیشنهاد می کنیم!
تبریکاتی از سراسر دنیا به مناسبت عید گل!
عید رضوان توسط بهائیان جهان چگونه جشن گرفته میشود و مراسم آن چیست؟ با افشین فنائیان و سنا در این بخش همراه می شویم تا از مراسم این عید بشنویم.
تاثیر دیانت بهائی و تعالیم آن بر زندگی الست و صهبا چه بوده است؟ با منا و مهمانان جوان او همراه شوید و داستان الست و صهبا را بشنوید.
نوروز امسال میتواند سرآغازی برای رسیدن به اهدافمان باشد.
بازم ناز فروردین مهمان چشمای ایران شده! پس امید به فردا رو از یادت نبر، بذار آهنگ محبت بهترین کوک دلت شه...
همراه با پریسا و ران از نوروز ومراسم نوروزی در آلاسکا میشنویم.
آشنایی با جک - تهیه کننده و فیلمبردار- نوروز از دیدگاه او و خاطراتش...
فراموش نکنید! منظورمان مسابقۀ رضوان میباشد که یکی از شرایط آن بنا به خواستۀ شما عزیزان عوض شده است!
لیلا ما را با خانواده اش ریان و جونا و میهمانشان توبکا آشنا میکند، از فعالیتهای هنریش میگوید، از یاد گرفتن زبان فارسی، از باغبانی پسرش جونا و .... جشنهای نوروز در افریقای جنوبی!!
با هوشمند، الینا، بهیه و منیره میهمانان نوروزی ما آشنا شوید!
گفتگوی پایانی همکاران نوین تی وی!
جشن نوروزی همکاران نوین تی وی...
گفتگوی همکاران نوین تی وی به مناسبت نوروز.
با سبا، تام و ثریا میهمانان نوروزی ما آشنا شوید!
مسابقۀ فرهنگی هنری رضوان چیست؟ شرایط و نحوۀ شرکت در این مسابقه چه می باشد؟
فکر میکنید در ژاپن چطور نوروز را جشن میگیرند؟
ترانه نوروزی با صدای سنبل طائفی و تبریکات نوروزی از نیوزیلند
گفتگویی با فریدا واحدی و واسنتی شنویو از هندوستان وقسمتهایی ازمراسم جشن نوروز در این کشور
آهنگ " Be Free" اجرای دو بانوی جوان تارا الیس و رها لویس است تا وضعیت نابرابری را در سراسر دنیان نشان دهند . "آزاد باش" هدیه ای است به تمام آزاد خواهان دنیا
تکنولوژی و محیط زیست! عاقبت کرۀ خاکی ما چیست؟
روث شاعر و نویسندۀ زن سیاه پوست بهائی از تاثیر دعا در زندگی خودش و علاقه اش به اشعار حافظ و رومی میگوید
نگاهی به 41 کنفرانس منطقه ای! به کنفرانسهای تشکیل شده در 41 کشور جهان در گوشه و کنار دنیا سری میزنیم و از تجربیات افراد مختلف در ارتباط با فعالیت های بهائیان اشنا میشنویم. سپس توضیحات سهیلا شهیدی را دربارۀ اهمیت این کنفرانس ها و تاثیر آنها در جامعه میشنویم.
نگاهی به 41 کنفرانس منطقه ای! به کنفرانسهای تشکیل شده در 41 کشور جهان در گوشه و کنار دنیا سری میزنیم و از تجربیات افراد مختلف در ارتباط با کلاسهای نوجوانان اشنا میشنویم. سپس توضیحات سهیلا شهیدی را دربارۀ اهمیت این کلاسها و تاثیر آنها در جامعه میشنویم.
نگاهی به 41 کنفرانس منطقه ای! به کنفرانسهای تشکیل شده در 41 کشور جهان در گوشه و کنار دنیا سری میزنیم و از تجربیات افراد مختلف در ارتباط با کلاسهای کودکان (درس اخلاق) اشنا میشنویم. سپس توضیحات سهیلا شهیدی را دربارۀ اهمیت این کلاسها و تاثیر آنها در جامعه میشنویم.
کرسی بهائی برای صلح جهانی چیست؟ و چه اقداماتی را برای برقراری صلح انجام میدهد؟
نگاهی به 41 کنفرانس منطقه ای! به کنفرانسهای تشکیل شده در 41 کشور جهان در گوشه و کنار دنیا سری میزنیم و از تجربیات افراد مختلف در ارتباط با دوره های روحی اشنا میشنویم. سپس سهیلا شهیدی توضیحاتی میدهد که حلقه های مطالعاتی چیست؟ و چه اثری در زندگی افراد دارد؟
نگاهی به 41 کنفرانس منطقه ای! در ماه اکتبر ۲۰۰۸ میلادی، بیت العدل اعظم بهائیان را به برپایی ۴۱ کنفرانس منطقه ای فراخواند که باید طیّ چهار ماه در سراسر جهان برگزار می شد. پاسخ به این دعوت حیرت انگیز بود. نزدیک به ۸۰۰۰۰ بهائی از بیش از ۱۷۰ کشور به همراه دوستان شان در این کنفرانس ها حضور یافتند
آیا مایلید که بدانید: علت تشکیل کنفرانسهای منطقه ای چیست؟ نقشه پنج ساله و اهداف آن چه میباشد؟ اقدامات بهائیان در سراسر دنیا چه می باشد؟ در این بخش سهیلا شهیدی به توضیح نکاتی از این قبیل میپردازد.
این فیلم کوتاه داستان "آنیتا" دختر روستایی است که با تلاش و پشتکار به آرزوهایش جامۀ عمل میپوشاند.
در ارتباط با خبر اخیر، ایمان گفتگویی خواهد داشت با نماینده جامعۀ بهائی منطقۀ واشنگتن دی سی، دکتر شیوا اخوان.
رهنورد- قسمت دوم فیلمی از یک جوان محقق را خواهید دید که برای تحقیق در بارۀ آئین بهائی این بار به مصر و نبوبورک سفر کرده است..
رهنورد- فیلمی از یک جوان محقق خارجی را خواهید دید که برای تحقیق در بارۀ آئین بهائی این بار به هندوستان سفر کرده.
جان من، هموطنم! جان تو جان من است، درد تو درد من است! دردت به جانم بده...
رهنورد- قسمت اول فیلمی از یک جوان محقق را خواهید دید که برای تحقیق در بارۀ آئین بهائی به نقاط مختلف دنیا سفر کرده و نتیجه این تحقیق را با بقیه در میان میگذارد
با سنا همراه میشویم تا گزارشی از بیست و پنجمین همایش گرندکنیون در آریزونا را ببینیم.
پیام بیت العدل اعظم مورخ 20 دیماه 1388 خطاب به بهائیان ایران
جوانی یعنی چی؟ جوان چه قدرتی داره؟ هدف جوانان چیه؟ راهشون کدومه؟ جواب این پرسشها و خیلی سوالات دیگه را در این فیلم کوتاه از جوانان ایران دوست ببینید
بهائیان شهر واشنگتن دی سی و حومه برای جلب انظار جهانیان به مشکلات جامعۀ بهائی ایران و نقض کلی حقوق بشر در این کشور، در روز 12 سپتامبر 2009 میلادی مراسمی عمومی در دانشگاه جرج واشنگتن برگذار کردند. در این برنامه که مورد حمایت بسیاری از دوستان غیر بهائی قرار گرفته بود خانمها آذر نفیسی و شهره آغداشلو به ایراد سخنرانی پرداختند.
نمایش تصویری دریای نور نگاهی اجمالی بر تاریخ ظهور حضرت باب و حضرت بهاءالله، اهداف و فعالیتهای ادیان بابی و بهائی دارد
فیلمی کوتاه دربارۀ تاریخ پرشکوه و گذشته پرعظمت ایران و پیش بینی آیندۀ این کشور از دیدگاه دیانت بهائی.
بخشهایی از پیام بیت العدل اعظم مورخ 3 آذر 1388 خطاب به بهائیان ایران.
حضرت بهاءالله میفرمایند: ای پسران خاک، از تاریکی بیگانگی به روشنایی خورشید یگانگی روی نمایید.
باید به حرف کی گوش داد؟! تعصب مانند بیماری است و باید با تمرین علاجش کرد.
بهائیان شهر واشنگتن دی سی و حومه برای جلب انظار جهانیان به مشکلات جامعۀ بهائی ایران و نقض کلی حقوق بشر در این کشور، در روز 12 سپتامبر 2009 میلادی مراسمی عمومی در دانشگاه جرج واشنگتن برگزار کردند. در این برنامه که مورد حمایت بسیاری از دوستان غیر بهائی قرار گرفته بود خانمها آذر نفیسی و شهره آغداشلو به ایراد سخنرانی پرداختند.
گزارشی از گردهمایی انجمن مطالعات بهائی در شهر واشنگتن دی سی، شرکت کنندگان در این همایش دربارۀ حل مشکلات امروزۀ دنیا و محیطی که در آن زندگی میکنیم به مشورت و تبادل نظر پرداختند!
همراه با منا گزارشی از بخش دوم نوزدهمین اجلاس سالانۀ دوستداران فرهنگ ایرانی، یکی از فعالیتهای جامعۀ بهائی، را می بینیم و گفتگوی او را با تعدادی از شرکت کنندگان، برنامه ریزان و مسؤلین این برنامه می شنویم.