جستجو

کلید شاد بودن و شاد زیستن چیست؟ این هفته نگاه ما از دریچۂ جستجو به مقولۂ شادی است و "از دور و نزدیک" گفتگویی خواهد بود با کارگردان و تهیه کننده سریال مستند "فرشته های ایران"
در برنامۂ این هفتۂ "از دریچۂ جستجو" نگاهی خواهیم داشت به مؤسّسۂ آموزشی بهائی که در اوایل خرداد ماه هدف یورش نیروهای دولتی قرار گرفت و به همین منظور در بخش "از دور و نزدیک" نیز گفتگویی خواهیم داشت با (سخنگوی جامعۂ بهائی) دکتر فرهاد ثابتان
به مناسبت صعود (درگذشت) حضرت بهاءالله، دریچۂ جستجو به برّرسی مقطعی از زندگی حضرت بهاءالله در کوههای سلیمانیّه می پردازد و به مناسبت سومین سال زندانی بودن اعضای سابق هیئت یاران در ایران، ضمن آشنایی بیشتر با این افراد، از دور و نزدیک نگاهی خواهیم داشت به همایش هایی که در سراسر جهان "با هدف اطّلاع رسانی از وضعیت زندانیان و دعا برای آزادی بیگناهان در حبس" برگزار شد.
با تبریک روز زن به همۂ زنان ایرانی، این هفته "دریچۂ جستجو" را به دعا باز کردیم و دیدگاه های متفاوتی را مورد بررسی قرار دادیم، "از دور و نزدیک" این هفته، گفتگویی است با منیژه پزشکیان عضو هیئت مدیرۂ "بنیاد پروفسور پزشکیان"
در برنامۂ این هفتۂ جستجو، به مناسبت روز جهانی خانواده، نگاهی خواهیم داشت به اهمّیّت خانواده در اجتماع و در بخش "دریچۂ جستجو" شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک را مورد بررسی قرار می دهیم و "از دور و نزدیک" این هفته، شامل گفتگویی است با گلوریا یزدانی نویسنده و کارگردان تئاتر "طنین ترانه های آزادی زن"
به مناسبت بعثت یا اظهار امر حضرت باب، در جستجوی امروز به مروری بر تاریخ دیانت بابی خواهیم داشت. همچنین در این برنامه ی جستجو مطابق قولی که داده بودیم عکس های ارسالی از طرف شما را پخش کردیم.
این برنامه : دید و بازدید نوروزی همکاران جستجو و همچنین تقاضای ارسال عکس از هفت سین و طبیعت نوروزی.
این برنامه شامل گلچینی از برنامه های نوروزی تلوزیونی آئین بهائی و نوین تی وی می باشد.
همکاران جستجو گلچینی از مجموعه ی جستجو را برای آخرین هفته ی سال ١٣٨٩ تهیه کردند.
قسمت دوم ویژه برنامه ی موسیقی و بررسی وضعیت موسیقی در ایران و همچنین گفتگو با هنر مندان این رشته.
در جستجوى اين هفته، ضمن آشنائى بيشتر با هنر موسيقى، با يکى از هنرمندان اين رشته هنرى هم، آشنا خواهيم شد۔
در جستجوی این هفته ویژه برنامه ی سینما را دنبال خواهیم کرد به مناسبت پایان جشنواره فیلم فجر در ایران دامون از فیلم های منتخب این جشنواره می گوید. در کنار اسکایپ ها و بخش های معمول، ادامه ی گفتگوی منا را با نویسنده و کارگردان تئاتر نیلوفر بیضایی خواهید دید.
به مناسبت فصل سینما چه در ایران و چه در جاهای دیگر در جستجوی این هفته به هفتمین هنر پرداختیم و در کنار اسکایپ ها و بخش های معمول، با یک هنرمند اهل تئاتر یعنی نیلوفر بیضایی هم گفتگویی خواهیم داشت.
جستجو این هفته نگاهی دارد به این پرسش همیشگی که هدف از خلقت چیست؟ آیااین بدنیا آمدن ورفتن و این تکرار بی پایان حکمتی دارد؟ شما با این دنیای یکنواخت چطور کنار می آیید؟ هدف اززندگی دراین دنیا چیست؟ با جستجو همراه باشید تا با هم نگاهی به این روزمره گی و تکرار بی پایان داشته باشیم.
مجموعه ی جستجو اين هفته به موضوع تفاوتهای بین زن و مرد می پردازد۔
آیا هر قانونی قابل اجراست؟ چرا بعضى ها به راحتی قانون را زیر پا می گذارند؟ آیا راه اصلاح قانون انجام ندادن آن است؟ جستجو این هفته نگاهی خواهد داشت به مسئله ی قانون گریزی.
چه کسی یا مرجعی می تواند برای لباس و پوشش افراد حد و مرز تعیین کند؟ آیا صرف قدیمی بودن خوب است و هر نوع نوگرایی بد؟ جستجو این هفته نگاهی متفاوت به موضوع مد و سلیقه ی عمومی دارد.
این هفته در برنامه ی جستجو از جنبشهای اجتماعی و نقش ما در این جنبشها صحبت میشود و در کل این پرسش که چرا اگر کسی فعالیتی در زمینه ی حقوق زنان، اقلیتها، دانشجوها و یا کارگر ها داشته باشه به عنوان فعالیت سیاسی تلقی می شه؟
جستجو این هفته نگاهی دارد به این پرسش همیشگی که هدف از خلقت چیست؟ آیااین بدنیا آمدن ورفتن و این تکرار بی پایان حکمتی دارد؟ شما با این دنیای یکنواخت چطور کنار می آیید؟ هدف اززندگی دراین دنیا چیست؟ با جستجو همراه باشید تا با هم نگاهی به این روزمره گی و تکرار بی پایان داشته باشیم.
با وجود عدم دخالت در سیاست بهائیان چگونه در ساختن دنیای آینده نقش دارند؟
مجموعه ی جستجو اين هفته به موضوع تفاوتهای بین زن و مرد می پردازد۔
ویژه برنامه ی جستجو به مناسبت صدور بیانیه ی جامعه ی جهانی بهائی خطاب به ریاست قوه ی قضائیه ایران
مجموعه ی جستجو اين هفته به مناسبت روز جهانى حقوق بشر به بررسى آن می پردازد۔
۔مجموعه ی جستجو اين هفته به مناسبت سالگرد تولد حضرت باب و حضرت بهاءالله با نگاهى به تاریخ دیانت بابی و بهائی به بحث پیرامون مسئله لزوم دین می پردازد
مجموعه ی جستجو اين هفته با دو موضوع جدید "هدف از معرّفى ديانت بهائى و نگاهى به سفرهاى حضرت عبدالبهاء به مناسبت سالگرد صعود ايشان" به خانه های شما می آید.
مجموعه ی جستجو هر هفته با یک موضوع جدید و بخش های متنوع به خانه های شما می آید و این هفته با موضوع تحصیل و بخش حقوق بشر
مجموعه ی جدید جستجو هر هفته با یک موضوع جدید و بخش های متنوع به خانه های شما می آید و این هفته با موضوع هنر و بخش های: سینما و تاتر، موسیقی و ادبیات و نشر
مجموعه ی جدید جستجو هر هفته با یک موضوع جدید و بخش های متنوع به خانه های شما می آید و این هفته با موضوع عشق و ازدواج وبخش های: سنت ومناسبت ها، توسعه ی اجتماعی و فن آوری وعلوم.
در این بخش با پروژه ی بدیع در پاناما آشنا می شویم و به اتفاق یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا خانم سیما مبینی از اهداف و فعالیت های این پروژه مطلع می شویم.
آشنا شدن با دبیرستان رواحا در تانزانیا به اتفاق یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا خانم سیما مبینی.
در این قسمت -به مناسبت روز جهانی ریشه کنی فقر- شاهین به اتفاق دکتر فرهاد ثابتان پیرامون بررسی مسئله ی حقوق بشر و ارتباط آن با فقر گفتگو می کنند.
در این برنامه سیما مبینی به معرفی پروژه ی ادکم "ADCAM" در آمازون می پردازند.
آشنا شدن با سازمان "CORDE" در کامبوج به اتفاق یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا خانم سیما مبینی.
آشنا شدن با فعالیت های پروژه ی Digital Study Hall "سالن درس دیجیتال" در هندوستان به اتفاق -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- خانم سیما مبینی.
آشنا شدن با فعالیت های پروژه ی "کفت" در هایتی به اتفاق -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- خانم سیما مبینی.
سفر به هایتی و آشنا شدن با فعالیت های مدرسه ی "انیس زنوزی" به اتفاق -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- خانم سیما مبینی.
نگاهی به پروژه ی "بارلی" درهندوستان و آشنا شدن با فعالیت های این پروژه به اتفاق یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا خانم سیما مبینی.
با جستجو همراه می شویم تا به اتفاق سیما مبینی -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- به پروژه ی "حلقه ی کامل یادگیری" در لس آنجلس سری بزنیم.
به اتفاق سیما مبینی -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- به پروژه ی "رسالت آفتابگردان" درویتنام سری میزنیم و با فعالیت های این پروژه آشنا می شویم.
با جستجو همراه می شویم تا به اتفاق سیما مبینی -یکی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا- به پروژه ی "حلقه ی کامل یادگیری" در لس آنجلس سری بزنیم.
در این برنامه ی جستجو سیما مبینی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا ما را با اهداف و نحوه ی کارکرد مدرسه های تأ سیس شده در قبیله ی "نوبه بوگله" در پاناما آشنا میکند.
با توجه به تاثیر فعالیت های خدماتی، "جستجو" یک سری از برنامه های خود را به معرفی برخی پروژه های خدماتی اختصاص داده که با کمک بنیاد خیریه مونا فعالیت میکنند. سیما مبینی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا در این قسمت ما را با اهداف و نحوه ی کارکرد پروژه ی "کتاب برای افریقا" آشنا میکند.
با توجه به تاثیر فعالیت های خدماتی، "جستجو" یک سری از برنامه های خود را به معرفی برخی پروژه های خدماتی اختصاص داده که با کمک بنیاد خیریه مونا فعالیت میکنند. سیما مبینی از اعضای هیات مدیره ی بنیاد خیریه مونا در این قسمت ما را با اهداف و کارکرد این بنیاد آشنا میکند.
دکتر نوشین ثابتی در بخش جستجو درباره ی دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر و الکل و از جمله تأثیر فقر اخلاقی و روحانی توضیحاتی بیان می کنند.
در بخش جستجو در تاریخ، منا ضمن تبریک روز زن از خانم های موفق ایرانی یاد میکند و شرحی مختصر از زندگی طاهره، قرة العین، اولین زن آزادیخواه در ایران را نقل می کند.
در این بخش منا ضمن نقل بخشی از خاطرات شرق شناس معروف، ادوارد براون، در مورد تشرفش به حضور حضرت بهاءالله، بخشهایی از وصیت نامه ی آن حضرت را نیز بیان میکند.
شادی ابراهیمی -موسیقی دان و خواننده- میهمان منا در برنامه ی جستجو است. در این بخش علاوه بر گفتگو درباره ی جایگاه و اهمیت موسیقی، قطعه هایی از هنرنمایی شادی ابراهیمی را میشنویم!
چرا مسائل دینی و امور روحانی برای جوانان مسئله ی جذابی نیست؟ در برنامه ی این هفته ی "جستجو" دکتر مرجان داوودی از نقش روحانیت در زندگی جوانان میگوید.
در این قسمت فرزانه ثابتان -روانشناس- میهمان شاهین در برنامۀ جستجو میباشد و با توجه به ایمیل یکی از بینندگان، راجع به ریشه یابی نا امیدی و حل مشکلاتی که برای جوانان در این زمان وجود دارد گفتگویی انجام میدهند.
اشنایی با خانوادۀ حقیقت بین