برای فردا

این آخرین بخش از مجموعه برنامه های "برای فردا" است. دراین برنامه مروری خواهیم داشت بر بعضی از برنامه های گذشته و همراه خواهیم بود با سنبل طائفی ، دکتر علی افنان و دکتر طاهره برجیس تا با نظراتی که از بینندگان این برنامه ها دریافت کردند آشنا شویم.
برنامه "برای فردا"ی این هفته، همچنین برنامه هفتهٔ آینده، قسمت‌های ویژه و پایانی این مجموعه خواهند بود. در این دو قسمت سعی‌ داریم با همراه شدن با برخی‌ از میهمانان برنامه‌های گذشته، به نظراتی که از بینندگان گرامی‌ این برنامه دریافت کرده ایم بپردازیم. در برنامه این هفته با نادیا ریاضتی و منا محمودی همراه خواهیم بود.
یاسمن ثابت از آمریکا و بیان مسعودی از استرالیا در مورد هدف از برگزاری این کنفرانس ها جوانان از طرف جامعه بهائی و تجربیات شخصی خود صحبت میکنند.
آیا میتوان به قدرت فارغ از حسّ سلطه‌جویی و گرایش‌های ملازم آن مانند رقابت، مجادله، تفرقه‌جویی و تفوّق‌طلبی نگاه کرد؟ مفهوم قدرت از دیدگاه آئین بهائی چیست؟ سنا روحانی با میهمان برنامه دکتر طاهره برجیس در این موضوع به گفتگو نشسته است.
گفتگوی سنا روحانی با دکتر علی افنان، شیمی دان و یکی از بهائیان ایالت مریلند، در ارتباط با آموزه های آئین بهائی
چرا زندگی در خانواده حائز اهمیت است؟ چه قوانینی برای زندگی سالم در خانواده ضروریند و مشخصات خانواده سالم چیست؟ ارتباط بین اعضای خانواده سالم چگونه است؟ نادیا ریاضتی، پژوهشکر جامعه شناس و روان شناس به این پرسشها پاسخ میدهد.
در این برنامه با فعالیتهای یک زوج بهائی، دکتر ندا نظری و دکتر بابک نظری دو پزشک جوان در انگلستان، آشنا میشوید.
گفت وگوی سنا روحانی با نادیا ریاضتی، پژوهشگر جامعه شناس و روان شناس، در مورد مفاهیمی مانند خودی و غیر خودی، و ارتباط آن با دوران کودکی.
برنامه این هفته "برای فردا" اختصاص دارد به ادامه گفتگوی سنا روحانی با خانم نازی ابدی باک درباره حرکت جهان بسوی یک ملت. این برنامه همچنین نگاهی‌ دوباره دارد به انتخابات در جامعه بهائی.
این هفته، سنا روحانی در کنار میهمان برنامه خانم نازی ابدی باک، به موضوع جهانی بسوی یک ملت می پردازند.
ادامه گفتگوی سنا روحانی با نادیا ریاضتی در ارتباط با روند سرکوب بهائیان در ایران و اتهامات وارده بر آنها
چرا بهائیان در زادگاه این آئین، ایران، همیشه مورد سرکوب قرار گرفته‌اند؟ روند این سرکوب چیست؟ علتهای آن کدامست؟ اتهامات وارده چیست؟ پاسخ بهائیان تا کنون چه بوده؟ سنا روحانی در گفتگویی با نادیا ریاضتی به این مطالب میپردازد.
خاطرات و نا مه های هوشنگ محمودی و ژینوس نعمت محمودی درباره تضییقات وارده بر بهائیان در روزهای آغازین انقلاب در ایران از زبان فرزندانشان مونا و آریانا محمودی.
در مجارستان شخصیت‌های معروف تحت عنوان «مجارستانی‌های برجسته برای حقوق بشر در ایران» فعالیت می‌کنند تا توجّه افکار عمومی را در سطح بین المللی به مسئله نقض حقوق بشر در ایران که نقض مستمر حقوق بهائیان ایران را نیز شامل می‌شود، جلب کنند. در این برنامه گفت و شنود سنا روحانی با دکتر آژانگ فرید، یکی از مسئولین این کمپین را مشاهده میکنید.
"زندگی باید کرد! تلاش تا کی! نا امیدی تا کی! زندگی باید کرد.
مهمان این هفته برنامه "برای فردا" خانم نادیا ریاضتی، پژوهشگر، جامعه شناس، و روانشناس هستند که در مورد تنش‌ها در زندگی‌  و اینکه  چگونه زندگی‌ باید کرد صحبت میکنند.
ویژیگی های فرهنگ و تمدن نوینی که در آن صلح برقرارخواهد بود چیست؟ الگو کدام است؟ تفوق یا توافق؟ همراهی یا رقابت؟ از دیدگاه دکتر طاهره برجیس
در این برنامه دکتر سعید روحانی، پزشک و دکتر فیزیولوژی اعصاب و متابولیسم، از بهائیان حومه شهر پاریس در فرانسه در باره آغاز آئین بهائی در این کشور و فعالیتهای بهائیان در آنجا صحبت میکند. این برنامه را از دست ندهید.
در مجارستان شخصیت‌های معروف زير چتر«مجارستانی‌های برجسته برای حقوق بشر در ایران» فعالیت می‌کنند تا توجّه افکار عمومی را در سطح بین المللی به مسئله نقض حقوق بشر در ایران که نقض مستمر حقوق بهائیان ایران را نیز شامل می‌شود، جلب کنند. در این برنامه گفت و شنود سنا روحانی با دکتر آژانگ فرید، یکی از مسئولین این کمپین را مشاهده میکنید.
هوشنگ و ژینوس محمودی چه کسانی بودند؟ دو شخصیت بسیار موفق ایرانی که ایران از خدمات آنها بی بهره ماند.
در این برنامه با خاطرات و تجربیات دکتر نظام میثاقی، پزشک و فعال حقوق بشر، که در ایران از تحصیلات محروم بوده است آشنا میشوید.
در برنامه این هفته سنا در کنار میهمانش خانم نادیا ریاضتی، پژوهشگر جامع شناس به برسی هویت ایرانی- هویت یهودی و هویت بهائی میپردازند.
در برنامه این هفته سنا در کنار میهمانش خانم نادیا ریاضتی، پژوهشگر جامع شناس به برسی هویت ایرانی- هویت یهودی و هویت بهائی میپردازند.
موقعیت و جایگاه یهودیان در جامعه ایران در قرن نوزدهم زمان ظهور آئین بهائی، موضوع گفتگوی سنا با نادیا ریاضتی، پژوهشگر جامع شناس.
در این برنامه از راه سکایپ با شادی ابراهیمی موسیقی دان و خواننده همراه خواهیم بود.
در روز جهانی زن، ۱۸ اسفند، زنان در سراسر دنیا با برگزاری کنفرانس ها و فعالیت های گوناگون این روز را  با امید رسیدن به حقوق برابر با مردان و دستیابی به صلح و رفاه عمومی جشن میگیرند. اما سوال اینجاست که پیشرفت زنان در نقاط مختلف دنیا در مسیر رسیدن به این هدف تا چه اندازه بوده است؟
میهمانان این هفته برای فردا دکتر فرح دوستدار، کارشناس علوم سیاسی، و دکتر علی افنان، شیمی دان، می‌ باشند
در این برنامه با خاطرات و تجربیات دکتر نظام میثاقی، پزشک و فعال حقوق بشر، که در ایران از تحصیلات محروم بوده است آشنا میشوید.
بهائیان نیوزیلند برنامه های بزرگ داشت صدمین سال ورود آئین بهائی را به نیوزیلند آغار کردن. مردم نیوزیلند، کشوری که ازچند جزیزه در جنوب غربی اقیانوس آرام تشکیل میشود، چگونه با آئین بهائی آشنا شدند؟ آیا از طریق مهاجرت یک ایرانی از ایران یا غیر ایرانی یا ..؟ اولین ایرانی که به نیوزیلند مهاجرت کرد که بود؟ فعالیتهای بهائیان نیوزیلند چیست؟ در این برنامه دکتر شیرین فروغیان به این پرسشها پاسخ میدهند.
گفتگوی سنا روحانی با پروفسور سهیل بشروئی، استاد دانشگاه مریلند، نگارنده کتاب "عبدالبهاء عباس" که یادآوری است از میراث حضرت عبدالبهاء برای مصر پس از 100 سال.
در مجارستان شخصیت‌های معروف زير چتر«مجارستانی‌های برجسته برای حقوق بشر در ایران» فعالیت می‌کنند تا توجّه افکار عمومی را در سطح بین المللی به مسئله نقض حقوق بشر در ایران که نقض مستمر حقوق بهائیان ایران را نیز شامل می‌شود، جلب کنند. در این برنامه گفت و شنود سنا روحانی با دکتر آژانگ فرید، یکی از مسئولین این کمپین را مشاهده میکنید.
بخش پایانی گفتگوی سنا روحانی با دکتر مرجان داوودی، روان شناس بالینی، در ارتباط با جایگاه ارزش های معنوی در خانواده و جامعه و روش های آموزش صفات انسانی.

 

بخش اول گفتگوی سنا روحانی با دکتر مرجان داوودی، روان شناس بالینی، در ارتباط با معضل خشونت در جامعه و جایگاه ارزش های معنوی در خانواده.
"گفتگوی سنا روحانی با نادیا ریاضیتی، پژوهشگر روان شناس، در ارتباط با زنان، زندان و مادری و انتظارات جامعه.
برنامه ی این هفته ی برای فردا به موضوع موقعیت زندانیان مادر و کودکان زندانی میپردازد. میهمان این برنامه خانم نادیا ریاضتی ، پژوهشگر جامعه شناس و روانشناس خواهد بود.
در این قسمت از برنامه "برای فردا" شاهد گفتگوی سنا روحانی خواهید بود با دکتر ناناز پیرنیا، روان درمانگر و مشاور خانواده، پیرامون بیماری شایع عصر مدرن، استرس و اضطراب. دکتر پیرنیا در ادامه به نحوه پیشگیری از این بیماری نیز می‌‌پردازند.
سهیلا و سهراب بلوری در تانگا مدیران مدرسه ی دریای نور"Ocean of Light" هستند. برنامه ی این هفته "برای فردا" گفتگویی است با این زوج در ارتباط با سیستم آموزشی این مدرسه و فعالیت های آن.
هوشنگ و ژینوس محمودی چه کسانی بودند؟ دو شخصیت بسیار موفق ایرانی که ایران از خدمات آنها بی بهره ماند.
در برنامه این هفته "برای فردا" سنا روحانی گفتگویی خواهد داشت با سیاوش خانجانی، از بستگان جمال الدین خانجانی، یکی‌ از هفت مدیر سابق جامعه بهائی در ایران، که به بیست سال زندان محکوم شده است. در این گفتگو به موقعیت کنونی بهائیان در ایران نیز پرداخته می‌ شود.
تیم " برای فردا" این شانس را داشت که در بیست و دومین کنفرانس سالانه انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی در شهر شیکاگو شرکت کند و با تعدادی از سخنرانان، هنرمندان و شرکت کنندگان گفتگوهایی را داشته باشد. در برنامه ی "برای فردا" این هفته گفتگویی با دکتر مهوش شاهق داریم در مورد "پیامبران ایرانی و مسئولیت اجتماع".
خاطرات یوتاب یکی از هزاران داستان مردمانی است که داستان ایشان همواره نشنیده مانده و زندگی ایشان در ابری از افسانه های شگفت انگیز از دید مردمان پنهان مانده است، داستانی است از آنچه که دل ها را برای درد دل ها به هم میپیوندد، عشق.
در این برنامه شما با نویسنده، کارگردان و فیلم ساز جوان افغان، آقای میثاق کاظمی، و کارهای او آشنا میشوید.
در این قسمت از برنامه "برای فردا" شاهد گفتگوی سنا روحانی خواهید بود با دکتر ناناز پیرنیا، روان درمانگر و مشاور خانواده، پیرامون بیماری شایع عصر مدرن، استرس و اضطراب. دکتر پیرنیا در ادامه به نحوه پیشگیری از این بیماری نیز می‌‌پردازند.
گفتگوى این هفته "برای فردا" با دکتر بهروز ثابت، استاد فلسفه و تعلیم و تربیت است در مورد " ابعاد جهانی آموزه های تربیتی و فرهنگی ایران"، موضوع سخنرانی ایشان در بيست و دومين کنفرانس انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی، در شهر شیکاگو.
گفتگوی این هفتۂ "برای فردا" در بارۂ سخنرانی دکتر فرح دوستدار، نویسنده و محقّق در علوم اجتماعی و دارای درجه دکترا در فلسفۂ سیاسی است، که در کنفرانس امسال انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی، با عنوان "نقش زنان در گذار به دمکراسی" ارايه شد۰
بسیاری از خانواد‌های ایرانی که به خارج از ایران مهاجرت کرده اند، در کشور مقصد، صاحب فرزند شده اند. علی‌ رغم اینکه ممکن است، بسیاری از آنها حتّا به زادگاه مادری خویش نیز سفر نکرده باشند، علاقه بسیاری به ایران و فرهنگ کشور مادری خویش دارند. یکی‌ از این جوانها "روکسانا پیرنیا" است که برنامه "برای فردا" فرصت داشت تا با او ملاقات کند.
میهمان این هفتۂ "برای فردا" آقای پیام زمانی، بازرگان موفق هستند، که ویژگی های تجارت خودش را با شما در میان میگذارند.
آیا با گروه موسیقی کوبانگ آشنا هستید؟ در برنامه ی برای فردا، سنا روحانی نشستی خودمانی با گروه "کوبانگ" خواهد داشت.
تیم " برای فردا" این شانس را داشت که در بیست و دومین کنفرانس سالانه انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی، در شهر شیکاگو، شرکت کند و با تعدادی از سخنرانان، هنرمندان و شرکت کنندگان، گفتگوهایی را داشته باشد. در برنامۂ "برای فردا" این هفته، گفتگویی با دکتر مهوش شاهق، داریم در مورد "پیامبران ایرانی و مسئولیت اجتماع"
دکتر شاپور راسخ، استاد ادبیات و جامعه شناسی و همینطور مشاور سازمان ملل متحد، یکی از سخنرانان بیست و دومین اجلاس انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی، در شهر شیکاگو بودند. ایشان چکیده ای از برنامه‌های کنفرانس را در یک سخنرانی با عنوان "بسوی فردایی روشنتر" بیان کردند و راهکارهای رسیدن بسوی فردایی روشنتر را توضیح دادند. برای فردا، برنامه این هفته را به این سخنرانی اختصاص داده است.
در ادامه بررسی لوح دنیا، يکى از آثار حضرت بهاءاللّه، ناديا رياضتى به برشمردن راه حلّ هایی مي پردازد که حضرت بهاءالله به آنها برای بهبود وضعیت سیاسی و اجتماعی ایران، در آثار خویش اشاره کرده اند.
در ادامه برنامه هفته گذشته براى فردا، ناديا رياضتى به بررسى لوح دنيا، يکى از آثار حضرت بهاءاللّه، مي پردازد۔